Pár rad do začátku

Před samotným začátkem hubnutí doporučuji provést pár úkonů, které Vás budou motivovat v době diety.

  1. Srovnejte si to v hlavě: proč vlastně chcete hubnout. Výsledkem by mělo být, že to děláme hlavně pro sebe a že okolí se nám může snažit házet klacky pod nohy. U mě bylo důležité zdraví a to zejména zbavit se vysokého krevního tlaku. Nelíbilo se mi kupovat oblečení ve velikostech XL či občas XXL.
  2. Vyfotit se ve spodním prádle: Ideálně z boku a zepředu. Uvidíte už po pár týdnech ty změny. Však i například v pořadu Tlouštíci ukazují fotku před a po. Navíc po dietě můžou tyto fotky před sloužit jako strašák před nezdravou stravou a nočním nájezdem na ledničku 🙂
  3. Změřte se a zvažte. Ano, jen kila nejsou důležitá, ale ubývající centimetry jsou další nakopávač k tomu v dietě vydržet a dokázat to. Takže já měřil: pas, hrudník, boky, paže a stehna.
  4. Dodržujte jídelníček. Opravdu je důležité jíst ta jídla pravidelně. Nevynechávat ani jedno jídlo. Tělo bílkoviny potřebuje, aby spalovalo tuky. Pokud bude hladovět, sáhne si do svalových zásob a nechce přece přijít o svaly. Zelenina a ořechy jsou také důležité. Potřebujeme dodat zdravé tuky a taky rozhýbat naše střeva.
  5. Pravidelně pijte. Ideální pomůcka je, že na každých 10 kg váhy by mělo připadnout alespoň 300 ml tekutin. 100 kg člověk by tedy denně měl vypít 3 litry vody.
  6. Konzultujte! Pokud něco nevíte, potřebujete poradit nebo podpořit, tak využijte FB skupiny Moje KetoDiet, kde si navzájem pomáháme a radí tam i poradkyně z KetoDiet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *